Projekt ogrodu na wsi pod Głogowem

Ogród na wsi – koncepcja przebudowy/ uzupełnienia aranżacji ogrodu przydomowego.

Dosyć trudnym zadaniem jest przebudowa ogrodu już istniejącego. Wiele roślin zostało już posadzonych przez właścicieli – np. drzewa owocowe, założony był już ogród warzywny, posadzono szpaler osłonowy ze świerków i tui.

Elementy ogrodu po przebudowie:

  • Rabata okalająca trawnik rekreacyjny
  • Rabata w zachodnim narożniku
  • Konstrukcja z hamakiem i różami pnącymi
  • Rabata przy ogrodzie warzywnym
  • Rabata wrzosowiskowa ze ścieżką z płyt

Zaproponowany projekt zakłada rozbudowę ogrodu o nasadzenia ozdobne oraz dyskretne przesłonięcie części o charakterze użytkowym – warzywnika i sadu.

Rabata okalająca trawnik w części rekreacyjnej dzieli się na dwie części nieformalną ścieżką z płyt – rabatę wrzosowiskową oraz rabatę z wyższych krzewów, traw ozdobnych i bylin – na dalszym planie.

W dalszej części ogrodu zaproponowano konstrukcję stanowiąca podporę pod róże pnące oraz jednocześnie stelaż do zamontowania hamaka ogrodowego. 
W narożniku działki zaproponowano również rabatę z krzewów oraz kwitnących bylin i traw.

Element rabaty o łagodnych liniach powtórzono również przy ogrodzeniu ogródka warzywnego aby złagodzić jego geometryczny kształt. Rabatę tworzą byliny, trawy i zioła.

Taras od strony ogrodu zostanie zadaszony a elementy konstrukcyjne wykorzystane jako podpory pod pnącza o jadalnych owocach – cytryniec chiński i aktinidia (mini kiwi).

Uzupełnieniem wyposażenia ogrodu są dwa leżaki, tworzące atrakcyjną ogrodową scenerię zapraszającą do wypoczynku.
Szpaler świerków od strony zachodniej został uzupełniony nasadzeniami z traw oraz hortensji.